A A A

Zalety technologii

7. Bezpiecznie

Dom w technologii EKO-HOUSE ma bardzo wysoką ognioodporność – jak wynika z wieloletnich doświadczeń i badań przeprowadzonych przez ekspertów - te domy się po prostu nie palą! Do tej pory, w całej historii budownictwa szkieletowego odnotowano zapalenie się jedynie wyposażenia wnętrz w poszczególnych pomieszczeniach – i wtedy zarówno poszycie ścian jak i konstrukcja domu nie ucierpiały. Nigdy natomiast nie odnotowano, aby jakikolwiek z takich domów uległ spaleniu. Ogniotrwałość gwarantują wysokiej jakości materiały zastosowane w konstrukcji domu jak: bardzo trudno palne płyty OSB, niepalne płyty gipsowo–kartonowe, niepalna wełna mineralna, trudno palne suszone komorowo drewno konstrukcyjne (drewno KVH). Drewno to jest odporne na ogień głównie ze względu na wcześniejszą obróbkę termiczną i technologiczną. Struganie i fazowanie tego drewna eliminuje wszelkie wystające drzazgi i tzw. zadziory, co powoduje, że ewentualny ogień nie ma punktu zaczepienia i „ślizga” się po powierzchni drewna. Drewno suszone komorowo spełnia normę wytrzymałości 30 minut oddziaływania otwartym ogniem przewidzianą dla tego typu materiału (drewno KVH), zanim zacznie się palić. Natomiast zanim do tego dojdzie ogień musi pokonać bardzo trudno palne warstwy płyty gipsowo- kartonowej i płyty OSB.

8. Eko-logicznie

Nasze domy są ekologiczne i zdrowe, ponieważ zbudowane są praktycznie wyłącznie z materiałów naturalnych. To powoduje, że o wiele łatwiej jest w nim szybko zamieszkać choćby z uwagi na barak parowania ze ścian szkodliwych substancji powstałych na skutek „schnięcia” domu – tak jak ma to miejsce w przypadku zastosowania technologii murowanej.
Nasze domy zapewniają dobre samopoczucie ich mieszkańcom, ponieważ są zbudowane z materiałów naturalnych – więc zdrowych!

DOM DYFUZYJNIE OTWARTY

Unikalna technologia ekologiczna EKO-HOUSE to możliwość zastosowania w swoim domu materiałów jeszcze bardziej ekologicznych.

Aby zapewnić jeszcze większy komfort mieszkania i lepszy mikroklimat panujący w domu można wprowadzić do tej technologii tylko materiały drewnopochodne, które będą stanowiły warstwy ocieplające i konstrukcyjne. Na przykład zamiast wewnętrznej warstwy termo-akustycznej z wełny mineralnej można zastosować wełnę konopną lub drzewną.

Do ocieplenia zewnętrznego domu zamiast styropianu – można wykorzystać twardą wełnę mineralną lub twardą płytę z włókien drewnianych – materiał cieplejszy i bardziej odporny w czasie na czynniki atmosferyczne i gryzonie (np. myszy).

Natomiast element konstrukcyjny - płyta OSB może być zastąpiona sklejką wielowarstwową lub tzw. płytą fermacell posiadającą w swoim składzie włókna drewniane, o właściwościach konstrukcyjnych płyty OSB, a estetycznych płyty gipsowo-kartonowej. Niestety zawsze w takim przypadku obowiązuje reguła: „coś za coś”, czyli ceną za większy komfort, ze względu na droższe materiały, jest wyższy koszt budowy.
 

Strony: « Poprzednia 1 2 3