A A A

Zalety technologii

4. Ciepło

Dom w technologii EKO-HOUSE jest domem niezwykle ciepłym, ponieważ 80% grubości ścian stanowi warstwa ocieplająca (wełna mineralna, styropian, drewno). Aby w domu było ciepło, nie ma konieczności ogrzewania ścian (jak to ma miejsce w domu murowanym), potrzeba tylko OGRZAĆ POWIETRZE w domu. Cały ten proces zajmuje ok. 15 min., podczas gdy dom murowany potrzebuje 2 dni do osiągnięcia stabilnej temperatury pokojowej (20-22 Co).

5. Trwale

Dom w technologii EKO-HOUSE jest trwały i odporny na czynniki atmosferyczne – również na takie jak huragany i nawałnice. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna dzięki zastosowaniu wielowarstwowych materiałów konstrukcyjnych odpowiadających wytrzymałością materiałom używanym w budownictwie tradycyjnym, czyli np. cegły czy pustaka.
Oczywiście, przy ekstremalnych warunkach pogodowych (np. silna trąba powietrzna) każdy dom w technologii murowanej czy szkieletowej, może poddać się ich działaniu. W tym miejscu należy podkreślić, iż zarówno dach, jak i fundamenty wykonane pod dom w technologii szkieletowej spełniają o wiele bardziej restrykcyjne wymagania jakościowe i technologiczne, niż ma to miejsce w przypadku technologii tradycyjnej. Fundamenty pod technologię szkieletową muszą być wykonane bardzo precyzyjnie (z dokładnością do 0,5 cm osiowo), po to, aby co do milimetra wykonane ściany mogły być zakotwione do fundamentów w ściśle określonych punktach. Z kolei drewno zastosowane do konstrukcji dachu - produkowane jedynie w kilku fabrykach w Europie (np. Niemcy, Austria) jest tym samym, które wykorzystywane jest w konstrukcji ścian - czterostronnie strugane – fazowane, wysuszone komorowo - a więc pozbawione świeżej żywicy oraz żywych organizmów np. korników. Takie drewno daje gwarancję, że nie będzie już schło, a co za tym idzie pękało - nie będzie trzaskało (bardzo głośnie dźwięki spowodowane pękaniem i naprężeniami drewna) oraz, że nie będzie z niego wycieków żywicy. Te zalety są ważne z uwagi na komfort mieszkania na poddaszu oraz brak zagrożenia zawaleniem się dachu pod wpływem pęknięcia belki konstrukcyjnej (krokwi).
Po dodatkowej impregnacji chemicznej drewno to jest całkowicie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych i szkodników.
Trwałość domu w technologii EKO-HOUSE jest identyczna jak w przypadku domu murowanego i wynosi 100 lat. Producent - firma EKO-HOUSE udziela 25 lat gwarancji na konstrukcję domu i 3 lata rękojmi na materiały i wykonawstwo.

6. Cicho

Dom w technologii EKO-HOUSE jest o wiele lepiej wyciszony niż dom murowany i to zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz pomiędzy ścianami działowymi, w stropie i dachu. Ściany nie przenoszą drgań i nie odbijają dźwięków, ponieważ wnętrza ścian (zarówno zewnętrznych i wewnętrznych), stropu i dach wygłusza specjalna wygłuszająca wełna mineralna o nazwie aku-płyta; dodatkowo materiałami wygłuszającymi są również płyta OSB oraz płyta gipsowo-kartonowa. W konstrukcji stropu stosujemy specjalną warstwę gumowo–bitumiczną (lub warstwę sprasowanego korka), która wygłusza wszelkie możliwe drgania i trzaski przenoszone przez strop. Dom szkieletowy dzięki swojej szczelności i przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej (rekuperator) uzyskuje dwie dodatkowe cechy: jest odporny na hałas, kurz i wszelkie zanieczyszczenia z zewnątrz. W takim domu bowiem, dzięki mechanicznej wymianie powietrza nie trzeba otwierać okien ani korzystać z wentylacji grawitacyjnej (kominowej).