Opis systemu
Gotowe ściany zewnętrzne i wewnętrzne powstają w fabryce, w warunkach niezależnych od pogody. Następnie zostają dźwigiem załadowane na samochód ciężarowy (TIR) i zawiezione na plac budowy. Na placu budowy kolejny dźwig wyładowuje poszczególne elementy i od razu układa je w odpowiednich miejscach – zgodnie z położeniem ścian fundamentowych. Dalej pracownicy ekipy montażowej kotwią je do fundamentów za pomocą specjalnych śrub (kotew) o długości 26 cm i średnicy 1,2 cm przytwierdzając do taśm stalowych BMF, które stanowią dodatkowe wzmocnienie całej konstrukcji. W fundamentach są nawiercane otwory pod kotwy, w zależności od wymagań projektu – nawet na głębokość do 32 cm, a po zamocowaniu śrub otwory te są zalewane dwuskładnikową żywicą epoksydową, która po wyschnięciu ma twardość większą niż beton. Takie przymocowanie ścian do fundamentów gwarantuje, że cała konstrukcja budynku jest bardzo sztywna, a przez to trwała, co gwarantuje jej odporność na działania różnych czynników atmosferycznych – np. silnego wiatru. Na postawione ściany nadbudowuje się konstrukcję stropu oraz stawia się dach.
W ciągu zaledwie kilku tygodni powstaje zamknięta bryła budynku wraz z oknami, kominem, dachem i wykończonymi elewacjami. Inwestor może zakupić dom właśnie w takiej postaci (MAXI EKO-HOUSE), decydując się na samodzielne wykończenie wnętrz, ale może również wybrać wersję realizacyjną "pod klucz" SUPREME EKO-HOUSE, to znaczy dom w pełni przygotowany do zamieszkania. W obu przypadkach firma udziela swoim klientom 25-letniej gwarancji na konstrukcję i 3-letniej rękojmi na zakres wykonanych robót wyszczególnionych w umowie zakupu. Każdorazowo przygotowywana jest dla Klientów oferta cenowa według podanego przez nich zakresu.
W technologii szkieletowej wykorzystuje się materiały naturalne, więc ekologiczne, co zapewnia zdrowy mikroklimat w domu. Drewno używane do zbudowania konstrukcji szkieletu jest wysuszone komorowo, czyli pozbawione wszelkich żywych organizmów oraz płynnej żywicy, która powoduje pękanie drewna, a przez to trzaski i wycieki żywicy. Identyczne drewno stosujemy do budowy więźby dachowej, więc tam też nie ma ryzyka pęknięć i trzasków, co często zdarza się w budownictwie tradycyjnym, gdzie wykorzystuje się drewno wysuszone w tradycyjny sposób lub wręcz w ogóle niewysuszone. Nie ma chyba nic bardziej drażniącego, kiedy spokojny sen w sypialni na poddaszu zakłócają nam ciągłe trzaski wysychającego drewna lub wręcz zagrożenie pęknięcia belki i uszkodzenia więźby bądź nawet zawalenia się dachu.